POLİGON55
SIKÇA SORULAN SORULAR
TABANCA RUHSATIM VAR
Taşıma ya da Bulundurma ruhsatlı silahımla gelip atış yapabilir miyim?
Silah taşıma ruhsatınız yanınızda olmak şartı ile kendi mermi ve silahınızla atış yapabilirsiniz. Dilerseniz kendi silahınızla poligonumuz mermilerini kullanabilirsiniz.

Silah bulundurma ruhsatı olanlar Emniyetten alacakları Silah Yol Nakil Belgesi ve Bulundurma Ruhsatını yanlarında getirmek şartıyla atış yapabilirler.
Taşıma ya da bulundurma ruhsatlı silahımla bir başkası atış yapabilir mi?
Mevzuat gereği ruhsat sahibinin dışında kimse kişinin silahıyla atış yapamaz. Poligonumuzda kurallara aşırı hassasiyet gösterdiğimiz için lütfen aksi durumlarda ısrar etmeyiniz.
Ruhsatlı Tabancam Ve Kendime Ait Mermilerim Var Atış Yapabilir Miyim, Evraklar Neler?
Evet, kendinize ait ruhsatlı silahınız ve mermilerinizle sadece poligon kullanım ücretini ödeyip atış yapabilirsiniz. Atış poligonunda atış yapmak üzere gelen kişilerin, varsa, taşıma veya bulundurma ruhsatlarını, yoksa geçerli kimliklerini ibraz etmeleri ve kaydettirmeleri zorunludur.
Ruhsatlı Silahım Var Ancak Mermim Yok, Nasıl Atış Yapabiliriz?
Ruhsatlı silahla gelip atış yapmak için, mermilerin hepsini poligon alanında kullanmak üzere mermi kullanım ücreti karşılığında YPoligondan temin edebilirsiniz.
TABANCA RUHSATIM YOK
Silahı olmayanlar da atış yapabilir mi?
Evet, Poligonumuzda bulunan envanterdeki silahımız mevcuttur. Ruhsatlı silahı olmayan müşterilerimiz poligonumuz envanterindeki silahlarla atış yapabilirler.
Atış tecrübesi olmayanlar da kullanabilir mi?
Poligonumuzda atış yapmak için deneyim gerekmemektedir. Atış eğitmenlerimiz ücretsiz temel atış eğitimini sizlere vereceklerdir.
Rezervasyon gerekli mi?
Poligonumuz haftanın 7 günü siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Çalışma saatleri içerisinde poligonumuza gelip atış yapabilirsiniz.
18 Yaşında Değilim Gelip Atış Yapabilir Miyim?
Evet, 18 yaşını doldurmamış, en az 16 yaşında olan kişiler velileri ile birlikte olmak kaydı ile kimlik ibrazı yaptığı sürece poligon tabanca ve fişeklerini kullanıp atış yapabilmektedirler.
GENEL CEVAPLAR
Poligonda Tüfek Ile Atış Yapabilir Miyim?
Hayır, Atış Poligonu sadece “tabanca” atışlarına uygun standartlara göre hazırlandığı için tüfekle veya havalı tüfekle atış yapamazsınız.
Poligonunuzda Aile Bireylerim De Atış Yapabilir Mi?
Evet, Atış Poligonu olarak misyonumuz: “Silah kullanımının kötü bir alışkanlık olmadığına inanıyoruz ve herkesin ailesiyle birlikte gelip atış yapabileceğini göstermek istiyoruz. Poligon yönetimi ve ekip arkadaşları hep birlikte bunun için çalışıyoruz.” u sorduğunuz soruya yönelik oluşturduk. Bu yüzden ailenizle birlikte rahat ve güvenli bir şekilde gelip atış yapabilirsiniz.
Hedef Kağıdına Bir Canlının Fotoğrafını Koydurabilir Miyim?
Hayır! Hiçbir şekilde şahıs, hayvan, bitki, gerçekte var olan veya vefat etmiş vs. her hangi bir canlının fotoğrafını katmak, mizacı bir yaklaşım olsa bile EGM kanun ve kurallarının dışına kesinlikle çıkılmamaktadır. Yasa ve Yönetmelikler ne derse uymakla yükümlüyüz.
İletişim
+90 531 336 47 55 [email protected] [email protected] 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No: 17
55020 İlkadım / Samsun
Çalışma Saatlerimiz
Hafta içi: 11:00 - 20:00
Hafta sonu: 11:00 - 20:00